Hiking.lt

Penkios nuostabios Rota Vicentina dienos

Lietuviškas pavasaris paprastai nelepina šiltais orais ir saule. Svajojome, kur būtų galima smagiai praleisti velykinių atostogų savaitę. Praėjusių metų kelionė į Siciliją parodė, kad tokiu laiku kalnuose net ir pietiniuose Europos kraštuose  dar šalta ir be slidžių toli nenukeliausi.

Tuo tarpu pajūryje oras įšyla greitai, todėl žygiui rinkomės Portugalijos pietvakarinę vandenyno pakrantę, palei kurią vingiuoja labai gražus Rota Vicentina turistinis takas. Ypatingai įspūdinga jo dalis yra tarp Porto Covo ir Odeceixe miestelių. Tai 75 km ilgio pakrantės atkarpa, kurioje prie vandenyno įsikūręs tik vienas kitas žvejų kaimelis, o keliautojo akį džiugina laukinės gamtos vaizdai.

 

Į Lisaboną skridome tiesioginiu reisu iš Varšuvos. Lėktuvas nusileido vėlai naktį, netrukdomi išsimiegojome pasitiesę miegmaišius ant oro uosto grindų. Į  autobusų stotį Sete Rios vykome metro.

iš Lisabonos į Alentejo regiono miestelius 2-3 kartus per dieną važiuoja  Rede Expressos (www.rede-expressos.pt) autobusai, bilietus galima nusipirkti iš anksto internetu (kaina apie 15 Eur , vaikams- nuolaida). Pietavome mes jau ant pievutės Porto Cove kempinge.

Planuodami kelionę svarstėme, gal užsisakyti nakvynes pakrantės miestelių viešbutėliuose. Tačiau kambarių kaina, paskaičiavus visai šeimai, pasirodė nemaža, ir apsisprendėme geriau neštis palapines ir miegmaišius. Be to, toks nakvojimo būdas suteikia daugiau laisvės, nėra būtinybės bet kokiu oru nueiti numatytą atstumą. Stovyklauti nacionalinio parko teritorijoje  galima tik kempinguose, bet pora naktų stovyklavietės šalia nebuvo, tad palapines jau sutemus statėmės tiesiog kopose tolėliau nuo tako.

Beje, buvome susirūpinę, kaip pavyks nusipirkti Primus dujų balionėlių mūsų turistinėms viryklėms . Netoli nuo autobusų stoties yra Decathlon sporto prekių parduotuvė, tačiau joje gavome tik mažus brangius po 120g balionėlius. Pritrūkus dujų, vėliau išsivertėme užsikurdami malkomis kūrenamus lauko židinius, juos radome visuose kempinguose. Tokiu būdu pavyko netgi išsikepti šviežiai vandenyne sugautas žuvis, kurias nusipirkome iš žvejo. Kempingų parduotuvėse buvo ir Campingaz balionėlių, bet jie mūsų viryklėms netiko .

Stipresni keliautojai šią 75 km ilgio Rota Vicentina atkarpą nueina per 3 dienas, tačiau įvertinant mūsų grupės, kurią sudarė 2 šeimos (jauniausiai dalyvei dar nėra 10 metų) pajėgumą ir tai, kad atostogų ritmas nevertė kur nors skubėti, numatėme galutinį tikslą- Odeceixe miestelį prieiti po penkių dienų žygio.

Puikus oras džiugino visas kelionės dienas. Pusiaudienyje gerokai kepindavo saulė ,    termometrai net pavėsyje rodė iki 27° šilumos. Todėl petų poilsiui dairydavomės gražesnės vietos, kur galima būtų atsigaivinti Atlanto bangose. Vandens temperatūra gaivi, apie 15-16°. Esant stipresniam vėjui, galinga banga verčia iš kojų vos tik įbridus iki kelių.  Vakarai- maloniai šilti, o naktį kartais tekdavo ir miegmaišį prasisegti .

IMGP1037

Rota Vicentina takas labai gerai pažymėtas stulpeliais, apie posūkius įspėjama rodyklėmis.  Keliaujančių nemažai, ryte į trasą išeina kelios dešimtys žygeivių. Vieni kitus dienos bėgyje aplenkdavome po kelis kartus. Įdomu tai, kad netgi merginos po vieną keliauja kuprines užsimetusios. Matyt, šiuolaikinėje visuomenėje atsiranda poreikis pabūti pačiam su savimi ir pailsėti nuo bendravimo.

Tako sudėtingumas aprašymuose vertinamas kaip vidutinis. Pagrindinė gamtinė kliūtis yra keliavimas smėlėtomis kopomis- klampoti per smėlį su kuprine ant pečių kepinant saulei nėra pats lengviausias užsiėmimas. Taip pat dažnai tenka kirsti išdžiuvusių upelių vagas- nusileisti žemyn ir vėl pakilti į nemenką kalniuką. Tačiau šiuos sunkumus pilnai atperka fantastiški beribio banguojančio okeano vaizdai, kurie vis atsiveria nuo stačių uolėtų vandenyno krantų.

Maisto produktų ir geriamo vandens atsargas  pasipildydavome pakelės kaimelių parduotuvėse.  Tais kartais, kai nakvojome ne kempinge, vyrukams teko ir po 5 litrų butelį vandens į kuprinę įsimesti, kad visiems užtektų  vakarienei ir pusryčiams.

Paskutinis žygio etapas – 18 km. Išvydus Odeceixe miestelio stogus, apėmė pasididžiavimas, kad mes tai įveikėme, ir liūdesys, kad puiki kelionė jau baigėsi. Tai buvo nuostabios penkios Rota Vicentina  dienos.

Parašykite komentarą