Hiking.lt

Maljorka- puiki kryptis rudens kelionei

Maljorka (isp. Mallorca; angl. Majorca)- nuostabi sala Ispanijai priklausančiame Balearų salyne Viduržemio jūroje. Salos plotas 3640 kv. km, nuolatinių gyventojų apie 630 tūkst.  Orai Maljorkoje dažniausiai puikūs- vidutinė metinė temperatūra 19ºC (sausio mėnesį 15,1º/3,5º, rugpjūčio 31,0º/18,2º). Kritulių kiekis 410mm- vidutiniškai per metus 51-ą dieną  visai nelyja, o daugiau kaip šimtą dienų šviečia saulė.

Maljorka yra fantastiška vieta pasivaikščiojimams, visoje saloje daugybė pažymėtų turistinių takų ir maršrutų. Vakarinė salos dalis tarp sostinės Palma de Maljorka ir Alcudia uosto yra kalnuota, šiaurėje driekiasi Sierra de Tramuntana , o rytuose Serra de Llevant kalnai. 5-ių viršūnių aukštis yra virš 1000m.IMGP8674

Net 135 km ilgio turistinis takas GR221 veda per įspūdingiausias salos vietas ir yra įveikiamas per 8 dienas. Numatytos nakvynės kalnų viešbutėliuose. Kiek lengvesnis takas GR222 iš Arta į Liuc yra 134 km ilgio ir nužygiuojamas per 5 dienas.

Labai populiarūs maršrutai iš Soller miestelio, kurį supa įspūdingi šlaitai.

Vienas iš įdomiausių dienos maršrutų, skirtas patyrusiems keliautojams, yra 8 km ilgio nusileidimas Torrent de Pareis tarpekliu, užtrunkantis apie 5 val. Nuo vandens kiekio tarpeklyje priklauso, ar sunkiai tarpeklį pavyks įveikti- gali tekti ir plaukti šaltame upelio vandenyje, ir ropoti stačiomis uolomis su virve.

Kai kurie takai praminti dar arabų valdymo laikais (902-1229), kiti kerta miško masyvą ir veda į vietas, kur senovėje gaminta medžio anglis, arba išveda į atkampias jūros pakrantės vietas, kur kadaise stovėjo bokštai gynybai nuo piratų puolimų. Bėda yra tai, kad didesnioji salos teritorijos dalis dar prieš 800 metų buvo pasidalinta į privačius sklypus, ir daugelį takų žemės savininkai yra užtvėrę. Todėl planuojant žygio maršrutą reikia pasidomėti, ar takas neuždarytas, kai kur galima praeiti tik savaitgalio dieną arba reikia susimokėti.

Maljorkoje yra nemažai poilsio aikštelių, kuriose įrengti stalai, kepsninės, yra vanduo. Už nedidelį mokestį šiose aikštelėse galima pernakvoti ir su palapine.

Geriausias metas kelionėms po kalnus yra pavasaris ir vėlyvas ruduo, kai nėra taip karšta. Spalio gale dieną temperatūra pakyla virš 20º, o jūroje dar galima maudytis, vanduo pakankamai šiltas.

Labai šaunu, kad Maljorka mums tikrai patogiai pasiekiama- šiltuoju metų laiku iš Kauno į  Palma de Maljorka skrenda tiesioginis Ryanair lėktuvas.

Parašykite komentarą